Tarihçemiz

1980 yılında mütevazi bir iş yerinde ticaret hayatına aile şirketi olarak başlayan oturakçı ticaret, tekstil ile yola çıkarak iç piyasadan alım, satım ve ürün tedariğinde bulunmaktaydı.

1990 yılına gelindiğinde başta züccaciye ve muhtelif hediyelik ürünlerini bünyesine katarak iç piyasada toptan alım ve satım yapıp yoluna devam etmiştir.

1995 yılında ilk ithalatını gerçekleştirmenin heyecanını yaşadı.

2006 yılına gelindiğinde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Yeni ticaret hayatına Penguen Lux mutfak ürünleriyle dha da güçlenmiş olarak sektöründe öncü firma rolünü üstlenmeye kararlıydı.

2006 yılında Penguen ismini tescilleyerek yıllar geçtikçe ürünlerini Türkiye' nin tüm il ve ilçelerine teslim etmekte ve son tüketiciyle buluşturmaya başlamıştı.

2012 yılında büyüme yolunda Şirketleşerek Penguen Mutfak Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

2012 yılı itibari ile yeni vizyon ve misyonu ile kurumsallaşma kararıyla şu anda aktif olan Türkiye' nin ulusal markalarına hizmet vermekte ve tüm A sınıfı marketler ve süper toptan parekende noktalarına hizmet vermektedir.

32 yıl önce bir sandalye ve bir masada büyük hayaller ile ticaret yapan Penguen Ailesi bugün geldiği noktada söylediği şu sloganla hedeflerindeki kararlılığı sürdürdüğünü göstermektedir: " Biz Pengueni Termosta Büyütmeye Devam Edeceğiz.."

Bizi destekleyen referanslarımızdan bazıları :

Carrefour AVM

Özdilek AVM

Kipa AVM

Bim AVM

Real AVM

Adese Avm

A101 AVM

Metro AVM

Makro AVM

Beğendik AVM

Çetinkaya AVM